Шишеджам – новият лидер в производството на стъкло в Европа

от | 21.11.16 | Новини

sisecam

През ноември 2016 г. турският холдинг Шишеджам обяви, че е придобил активи на италианския производител на плоско стъкло Sangalli Vetro Porto Nogaro. В резултат на това турската компания заема позиция сред световните лидери в производството на стъкло.

Шишеджам Груп – третият по големина производител на изделия от стъкло, четвъртият – на пазара на стъклени съдове и петият производител на плоско стъкло в света. Освен това Шишеджам разполага със собствено производство на стъклено влакно, на сода и на хромови съединения. Основният вектор на развитие на компанията – развитието на международните пазари чрез създаването на свои собствени и съвместни предприятия по целия свят. Техни заводи са представени в дванадесет държави, включително България, Румъния, Германия, Словакия, Унгария, Индия, Египет и Русия.

Лидер в производството на плоско стъкло в Европа

Нова стъпка в посока на световния икономически ръст на дружеството е придобиване на активи – 87,4 милиона евро от италианската компания за стъкло Sangalli Vetro Porto Nogaro, която произвежда 220 хиляди тона плоско стъкло на година и 5 милиона квадратни метра – ламинирано стъкло. В резултат на такава мащабна консолидация на компании Шишеджам груп е достигнала производствен капацитет от 2.5 милиона тона плоско стъкло на година, което я прави най-големият производител на флоатно стъкло в Европа. Шишеджам Груп ще работи за бъдещо повишаване на конкурентоспособността на дружествата, особено в западноевропейския пазар, поради значителното засилване на капацитета и материално-техническата база.